Linkownia

Możecie się podpiąć

GŁÓWNA STREFA ZRZUTU SZNURECZKI ARCHIWUM

Linki do stron prowadzących tematykę Freesco w Polsce

www.freesco.pl Polska strona Freesco. Miejsce od którego wszyscy powinni zacząć swoją przygodę z tym systemem.

miniwebportal.and.pl Czyli strona Maćka, lub jak kto woli eMTi'ego. Znajdziecie na niej mnóstwo opisów i rozwiązań, nie tylko dotyczących Freesco, ale szerzej pojętego Linuxa. Jednak na pewno dla osób które mają za sobą już problemy z FAQ i INFO na stronie www.freesco.pl. Na MiniWebPortalu jeden z najważniejszych archiwów "paczek" czyli pakietów dla Freesco, niektóre niedostępne w innych witrynach.
www.freesco.w.pl Można powiedzieć "niezależna" witryna człowieka znanego pod pseudonimem KIPA. Z wieloma alternatywnymi rozwiązaniami. Jeżeli sam jesteś w stanie ruszyć mózgownicą KONIECZNIE zajrzyj do KIPY
zciech.w.interia.pl Tutaj możecie być świadkami jak zciech rozłożył na łopatki komendę ipfwadm czyli podstawę firewall'a, forwardu i zliczania ruchu. Perfekcyjnie !!!. Dla wnikających opis rc_masq z komentarzami.
strona v|rus'a Kolejna ze stron o tematyce Freesco. Prosta witryna, jednak doskonale technicznie wykonana. Zawiera rozwiązania autorskie v|rus'a, dotyczące m.in. ograniczeń używania programu kaaza, oraz opracowania na podstawie miniwebportal'u. Z archiwum pakietów możemy zainstalować spory zasób pakietów, część posiada opisy. Prowadzony jest też statyczny mirror starej strony freesco.arx.pl 
strona sieci mkgnet Wyczerpujący temat opis konfiguracji Bind8 dla Freesco. Made by Maciek K
olotest.republika.pl Rozwiązania by OLEK z PGF. Instalacja pakietów lokalnie, Exim, MRTG
www.cinas.mine.nu/freesco Pakieciki od Cinas'a
sbs.2p.pl/freesc.html Doskonały opis Freesco w szkolnej pracowni SBS
opis konfiguracji DHCP i ARP made by Bolo_B, dość szczególowy i konkretny. Polecam 

Dyskusje na temat Freesco

Forum na www.freesco.pl
Grupa dyskusyjna alt.pl.freesco na serwerach TPI
Grupa dyskusyjna trzepak.freesco na serwerach TPI
Archiwum grupy dyskusyjnej trzepak.Freesco
Oficjalny kanał #Freesco na IRCnet.pl

Linki do wybranych witryn z zawartością minimum 50% Freesco, niestety w barbarzyńskim języku

www.freesco.org Czy wiecie co to znaczy "main Freesco site" ?
www.freescosoft.com Największy domek dla paczuszek Freesco
witryna dingetje Freesco box od dingetje, jednej z najważniejszych postaci w świecie Freesco
forums.freesco.org Światowe forum Freesco

Drogowskaz przydatny. Język ojczysty i barbarzyński

www.practicallynetworked.com/sharing/app_port_list Czyli lista portów z których korzysta większość usług, gier i programów. Jak masz grę która nie działa w internecie, spróbuj forwardować port na którym działa na komputer kliencki. 

ptm.linux.pl PTM to skrót od Projekt Tłumaczenia Manuali, i choć pod Freesco nie ma man'a to na pewno zanim zapytasz o obsługę jakiegoś programu w linuxie, zajrzyj do manual'a czyli instrukcji obsługi. Tym bardziej że PTM znosi barierę językową, będącą dla niektórych nie do pokonania.
www.jtz.org.pl Polska strona tłumaczeniowa, przetłumaczone dokumenty HOW-TO dla linuxa, nie pod kątem Freesco, choć z tą zaletą że w większości opisuję stare rzeczy :)

© 2002 - 2003 Robert R - Kopiowanie w całości lub części bez pozwolenia autora zabronione

Jeżeli skorzystałeś z plików lub opracowań zawartych na tej witrynie lub na witrynach mojego prywatnego serwisu, proszę Cię o kliknięcie w banner na stronie głównej. Robiąc to motywujesz Mnie do dalszej pracy nad witryną. Poza tym allegro to świetne miejsce na pozbycie się zbędnych rzeczy a także na kupienie rzeczy niezbędnych :-). Dziękuję.